O nás

 

Můj zájem o psy začal už roku 1985. Poprvé jsem se přihlásil se psem na cvičiště v Milevsku. Chovatelskou stanici jsem založil na podzim roku 1993 se zaměřením na chov Německých ovčáků. Na začátku jsem měl zájem jen o výcvik. V roce 1986 jsem začínal s křížencem – fenou Německého ovčáka "Astou". V roce 1987 přišel Německý ovčák - pes "Sandy".  Udělal jsem zkoušku pro psy "ZM, ZVV1, ZVV2".  Zúčastnil jsem se téměř 40 závodů . První chovná fena byla Haike z Pampy. V naší chovatelské stanici bylo několik kvalitních fen: Bety Atari, Kimi Pampy, Emy Jagave a Bambina Krásnoočko. Na jaře roku 2005 jsem se seznámil s panem Jaroslavem Bertou. Začal další nový směr. Pomohl jsem mu s koupí psa plemene Slovenský čuvač "Albert Ronova zahrada" . Pod mým vedením získal mnoho výstavních  ocenění. Do mého života vstoupila žena, která má pochopení pro psy - Jana.

 

Čuvači se nám tolik zalíbili, že v lednu 2008 přišla do naší chovatelské stanice fenka "Victoria Queen Z Pozdišovskej doliny", která se stala zakladatelkou chovu Slovenských čuvačů v naší chovatelské stanici.

 

V květnu roku 2010 jsme měli první vrh štěňat čuvačů. Z vrhu jsme si nechali fenku "Abby" pro chov a výstavy.

 

Na konec bych chtěl říci: Děkuji lidem, kteří mi pomohli v kynologických začátcích. Poděkování patří Františkovi Vachoutovi, Karlu Smržovi, Jaroslavu Hůlovi, Josefu a Martinovi Pejšovým, Emilu Peškovi a hlavně Janu Musilovi z Prahy a Zdeňce Pražákové. Hlavně nesmím zapomenout na kamarády s kterými se stále vídám, a to na Janu  Plačkovou „z Krupičkova mlýna“ a manželé Ivanu a Pavla Skrbkovi „ Bohemia Fabare“ .

 

Německý ovčák je pro mě stále srdcová záležitost.

 

Marek - obrany, ZKO Milevsko r. 1987 (foto z archivu Martina Pejši)